“Pust, veselih ust, bo sicer v torek, 25.2., ampak v našem vrtcu so pustne šeme odganjale zimo, že kar danes. Otroci so si ogledali predstavo Pustni čira-čara. Čarovnik Nik je deček, ki misli, da ima čarovniško moč, vendar njegove čarovnije uspejo samo na pol. Ko mu mama dodeli nalogo, da pospravi stanovanje, se on loti dela tako, da čara. Pri tem mu pomagajo otroci. Tako posodo, oblačila in smeti začarajo tako, da se samo skrijejo. Ko mama ugotovi, da delo ni opravljeno, mu zažuga, če dela ne bo opravil, tako kot je treba, bo dobil še kakšno dodatno opravilo. Ker se Nik tega ustraši, se resno loti pospravljanja in čez čas je stanovanje pospravljeno kot se šika. Oba sta bila zelo zadovoljne in otroke sta povabila, da skupaj zaplešejo ob pustni glasbi.”